605454

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی «مدیرکل حوزه ریاست سازمان مدارس صدرا» و مسئول کارگروه کودک و نوجوان عملیات رمضان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی در مورد «تهیه افطاری ساده از سوی دانش آموزان مدارس صدرا» اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این طرح لبیک به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص تهیه افطاری ساده برای مردم بود، لذا تلاش کردیم تا نقش نوجوانان و جوانان را در این موضوع افزایش دهیم چراکه پیش از نیز باوجودی که نوجوانان در موضوعاتی همچون مواسات و پویش‌های همدلی نقش‌آفرین بودند اما این تلاش ها آنطور که باید دیده نشدند به همین دلیل، این بار سعی کردیم با راه‌اندازی افطاری‌های ساده این نقش را پررنگ‌تر کرده و زمینه مشارکت نوجوانان و جوانان را در امور خیر گسترش دهیم.

وی افزود: اگر قشر جوان و نوجوان از همان سنین با خصایص اخلاقی مانند بخشش و همدلی انس بگیرند بی‌شک، این عادت در رفتار آنها نهادینه خواهد شد و در جامعه نیز متجلی می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی تصریح کرد: دانش آموزان مدارس صدرا از روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان اقدام به توزیع بسته‌های افطاری ساده در معابر و مساجد نزدیک به مدارس خود کردند و اوج این همدلی در شب ولادت امام حسن مجتبی علیهم‌السلام خواهد بود.

مسئول کارگروه کودک و نوجوان عملیات رمضان سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: خوشبختانه این طرح مورد توجه دیگر از مدارس و تشکل‌های دینی مذهبی کشور مانند اتحادیه انجمن‌های اسلام، مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی و مجموعه جوان حرم حضرت معصومه سلام الله علیها قرارگرفت آنها نیز علاقه مندبه انجام این عمل خیرشدند.

به گفته مدیرکل حوزه ریاست سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت، هزینه افطاری‌های ساده از پس انداز دانش آموزان و کمک‌های والدین آنها تأمین می‌شود.

وی افطاری ساده در این طرح را شامل نان، پنیر، سبزی و چند عدد خرما عنوان کرد و گفت: سعی شده از تجملی شدن افطاری در این طرح اجتناب شود تا شکل ساده بودن آن همچنان محفوظ بماند.

حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی در پایان افزود: امیدواریم با انجام کارهای خیر- هرچند کوچک – شاهد افزایش فرهنگ مؤمنانه در میان قشر نوجوان و جوان کشور باشیم.

گفتنی است، ۱۸۰ مدرسه صدرا در سراسر کشور وجود دارند که از این تعداد ۸۵ مدرسه دخترانه و ۹۵ مدرسه مدرسه پسرانه هستند. همچنین ۱۳ هزار دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۶۱۰۴ دانش آموز دختر و ۶۸۶۷ دانش آموز دیگر پسر هستند.

سبد خرید