اسلایدر-افطاری-3ساده

پویش افطاری ساده

مقام معظم رهبری:
یک سنت خوب، افطاری دادن‌های ساده و بی‌پیرایه در مساجد و در خیابان‌هاست.

به گزارش روابط عمومی کارگروه کودک و نوجوان سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام محمدرضا خسروی «مدیرکل حوزه ریاست سازمان مدارس صدرا و مسئول کارگروه کودک و نوجوان عملیات ماه مبارک رمضان» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی توان+ بیان کردند:

باتوجه به عملیات این کارگروه در ماه مبارک رمضان، طرح مشارکتی افطاری ساده با همکاری مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی، واحد کودک و نوجوان حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

وی افزود: این طرح در سه مرحله، در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) به شرح ذیل قابلیت اجرایی شدن در بین کودکان و نوجوانان ایران زمین را دارد:

۱.پرسی از افطار مون را به روزه‌داران تقدیم می‌کنیم.
۲.با دوستانمون تو مسجد محل یا مدرسه با کمک‌های مردم بسته های افطاری ساده آماده و توزیع می‌کنیم.
۳.با پول تو جیبی مون افطاری ساده تهیه و به روزه داران تقدیم می کنیم.

نحوه شرکت در پویش:
تصاویر و ویدئوهای خود را با #افطاری_ساده در فضای مجازی به اشتراک بگذارید.
@eftariesadeh
این آدرس در تمامی پیام رسان های ایرانی فعال است.

جوایز برگزیدگان:
۳۰ بسته متبرک فاطمی
۱۴ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس برای ۱۴ نفر (با یک همراه)
۱۱۴ نفر مهمان سفره امام رضا علیه السلام
۱۱۴ هدیه متبرکه آستان قدس رضوی

khos

برنامه عملیات فصل بندگی

مدیرکل حوزه ریاست سازمان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرا و مسؤل کارگروه کودک و نوجوان سازمان تبلیغات اسلامی در عملیات رمضان؛ برنامه‌های فرهنگی اجتماعی ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان کشور در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی کارگروه کودک و نوجوان سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی «مدیرکل حوزه ریاست سازمان مدارس صدرا و مسئول کارگروه کودک و نوجوان عملیات ماه مبارک رمضان» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر لغو کلیه برنامه‌ها و مراسم‌های ویژه ماه مبارک رمضان به دلیل کرونا اظهار داشت: برگزاری مراسم‌های ماه محرم نشان داد که مردم متدین ما نسبت به هر قشر دیگری در رعایت اصول بهداشتی کوشاتر بودند ضمن اینکه بر اساس توصیه‌های متخصصین پزشکی؛ بیماری کرونا با ترس و استرس رابطه مستقیمی دارد و این در حالی است که مراسم‌ مذهبی موجب کاهش استرس‌های روانی جامعه شده و امیدبخشی و آرامش را به جامعه هدیه می‌دهد.

وی افزود: برداشت من از مصوبه اخیر دولت مبنی بر لغو کلیه مراسم‌های مذهبی در ماه رمضان، صرفاً سیاسی‌کاری است تا یک تصمیم کارشناسی؛ چراکه ما در ماه محرم باوجودی که شاهد برگزاری مراسم‌های سینه‌زنی و عزاداری گسترده‌ای بودیم اما با رعایت مردم نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، پیک کرونا به‌ویژه در قشر مذهبی در بعد از ماه محرم سیر صعودی نداشت.

حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی ادامه داد: برگزاری برنامه‌های مذهبی در ماه مبارک رمضان نیازمند کارشناسی است لذا لازم است که برخی از کارشناسان در استان‌های مختلف به بیمارستان‌ها اعزام شوند تا ببینند دلیل ابتلای بیماران کرونایی نتیجه حضور در کدام مراسم‌ بوده است؟

مسئول کارگروه کودک و نوجوان سازمان تبلیغات اسلامی افزود: خوشبختانه مساجد ما از جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمره قبولی گرفتند و معتقدم امکان برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی مقدور است. علاوه بر آن نیز به فرموده مقام معظم رهبری؛ «ما معتقد به دعا و نیایش هستیم» و نباید بسترهای دعا را مسدود کنیم هرچند که بر این باورم، مردم ما نیز در منازل خود مشغول به دعا و نیایش در ماه رمضان خواهند بود اما برگزاری مراسم دعا در مساجد و به‌صورت دسته‌جمعی، اثرات مثبت اجتماعی متعددی دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که جدی ترین مطالبه مردم در ماه مبارک رمضان از مسئولین چیست؟ گفت: باز بودن درهای مساجد و تکایا در ماه مهمانی خدا مهم‌ترین مطالبه جدی مردم در ماه مبارک رمضان است که امیدوارم محقق شود.

مسئول کارگروه کودک و نوجوان عملیات ماه مبارک رمضان سازمان تبلیغات اسلامی در مورد برنامه‌های این سازمان در ماه رمضان با اشاره به برگزاری برنامه «جشن روزه اولی‌ها» گفت: این جشن در راستای تشویق بچه‌ها به عمل مناسک دینی ازروز اول ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد این در حالی است که متأسفانه دشمنان در فکر بی اعتبار کردن اعمالی همچون روزه و نماز در میان قشر نوجوان و جوان هستند و ما با برگزاری جشن مهمان اولی‌ها درصددیم تا بچه‌ها را به روزه گرفتن و برگزاری نماز تشویق کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به شعار گفتمانی که امسال سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر «امید و باور به توان مردم» مشخص کرد، سازمان دارالقرآن الکریم نیز در این مورد یک سری آیات امیدبخشی را که با این گفتمان مرتبط است را احصاء کرده و ما این آیات را با بهره‌گیری از «تفسیر باران» اثر مهدی خدامیان آرانی که یک تفسیر نوجوان پسند هم محسوب می‌شود به‌صورت پادکست‌های صوتی آماده کردیم و ان شاء الله از روز اول ماه مبارک رمضان دربسترهای مجازی منتشر خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی، برگزاری مسابقه «اگر جای پدر و مادرم بودم» را یکی دیگر از برنامه‌های سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی ویژه رمضان اعلام کرد و گفت: ما در این مسابقه ۳۰ سؤال اساسی مطرح کردیم و کارشناسان ما توانستند با دریافت این پاسخ‌ها؛ به مشکلات بچه‌ها در خانواده پی ببرند و ما بر این اساس، پاسخ‌های قرآنی به این سؤال‌ها را نیز به‌صورت کلیپ‌های ۳ تا ۵ دقیقه‌ای تولید کردیم.

وی تصریح کرد: توجه به نقش بچه‌ها در عملیات‌های گوناگون مواسات یکی دیگر از برنامه‌های ما در ماه مبارک رمضان است و ما روز میلاد امام حسن مجتبی علیهم‌السلام را روز محوری قراردادیم و پویشی را به نام «مهمان امام حسنی (ع)» را راه‌اندازی کردیم و قرار شد که بچه‌ها با کمک‌های خانواده‌هاشان، خیرین و مردم، بسته‌های افطاری ساده‌ای را تهیه و در شب میلاد امام حسن علیه ‌السلام بین نیازمندان و فقرا توزیع کنند و از این فرآیند، عکس و فیلم تهیه‌کرده و در فضای مجازی با #مهمان_امام_حسنیم (ع) منتشر کنند.

مسئول کارگروه کودک و نوجوان عملیات ماه مبارک رمضان سازمان تبلیغات اسلامی در پایان بابیان اینکه ما یک سایت ویژه کودک و نوجوان به نام «توان+» به آدرس اینترنتی Tavan-pluas.ir طراحی کردیم و این عنوان را هم از پیام نوروزی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «قرن نو به توان نسل نو» گرفتیم که این سایت بیشتر بستری برای ارائه خدمات کودک و نوجوان است. علاوه بر این نیز، برنامه‌ای هم تحت عنوان «تلویزیون اینترنتی توان+» داریم که هر روز یک‌ساعت از ساعت 18 الی 19 در ماه رمضان به‌صورت اینترنتی ارائه می‌شود که از طریق سایت و هم از طریق اینستاگرام قابل‌دسترسی است که سعی می‌ شود در این برنامه هایی که با رویکرد سرگرمی و طنز تهیه می‌شود مفاهیم اعتقادی و احکام به زبان ساده برای بچه‌ها بیان شود.